Xlator na PPC ,Windows Mobile , WM5

http://www.farbiszowie.solutions.net.pl/Xlator/
http://www.moja.akcja.pl/1xlator.htm
http://www.symbianos.pl/remository/Download/Inne/Xlator_-_Bazy_slownikowe/
http://sx1.pl/viewtopic.php?t=17848


Odkąd stałem się posiadaczem T-Sinus'a nosiłem się z zamiarem przeniesienia Xlatora na WinCE. Na szczęście znalazłem lepszy sposób na cieszenie się możliwościami Xlatora na WinCE - odkryłem darmową aplikację MDict (http://www.octopus-studio.com/product.en.htm). Jest świetna - ma wszystko to co Xlator (no może z wyjątkiem "prywatnego" T9 ale za to ma listę słów) - przede wszystkim umożliwia tworzenie własnych baz, i znacznie więcej: formatowanie opisów haseł, odnośniki do haseł wewnątrz opisów, moduł tłumaczenia słów w innych aplikacjach po przyciśnięciu przycisku ekranowego itd. MDict tak mi się spodobał, że postanowiłem do istniejącego już konwertera baz dla Xlatora dopisać moduł konwersji na pliki typu MDict HTML, z których, przy pomocy narzędzia zawartego w pakiecie MDict, można zrobić bazy słownikowe. Do konwertera dodałem dwie opcje - jedną do konwersji z baz Xlator'a (.xv2) a drugą do konwersji ze świetnego słownika SDict. W wyniku zastosowania konwertera można cieszyć się bazami słownikowymi Xlator'a i SDict na urządzeniach WinCE. Sprawdzone "w praniu" na T-Sinusie oraz na emulatorze WM5. Działa bez zastrzeżeń!

http://wronek.wikidot.com/mdict

To proszę bardzo:
Konwerter jest tutaj: http://www.farbiszowie.is.net.pl/PrTVm/stat.php?s=konwerter0.2&u=konwerter_0.2.zip
Bazy do Xlator'a tutaj: http://www.symbianos.pl/remository/Download/Inne/Xlator_-_Bazy_slownikowe/
Słowniki do MDict tworzy się w ten sposób:

  • bazy w formacie Xlator'a (.xv2) umieszczamy w katalogu, w którym znajduje się plik konwerter.exe
  • z wiersza poleceń wywołujemy komendę: konwerter nazwa_słownika_xlator nazwa_słownika_mdict /d (nazwy plików są BEZ ROZSZERZEŃ)
  • w wyniku konwersji otrzymujemy plik nazwa_słownika_mdict.mdx.txt
  • do utworzenia bazy używamy aplikacji MdxBuilder z pakietu MDict. Poniżej podaję zrzut okna programu z polami wypełnionymi tak, by uzyskać bazę encyklopedii:
MdxBuilder.jpg
W polu 'Description' pełna zawartość jest taka (na zrzucie jest obcięta; może być dowolna w kodzie HTML):
1 <p align="center"><font size=5 color=red>Encyklopedia</font><br><font size=3>wersja skonwertowana z baz Xlator'a<br><a href="http://kf.sx1.pl/Xlator/">http://kf.sx1.pl/Xlator/</a></font></p>
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.