Sprawdzanie z jakiej sieci jest dany numer telefonu :)


Polscy użytkownicy telefonów komórkowych mogą przenosić się z sieci do sieci zachowując jednocześnie swój numer telefonu. To powoduje zamieszanie wśród użytkowników. Są jednak sposoby by sprawdzić czy numer należy do określonej sieci.
Od kilku miesięcy polscy użytkownicy sieci komórkowych mogą migrować z sieci do sieci zachowując swój dotychczasowy numer. To oznacza, że prefiks przed numerem (np. 501, 601, czy 602) danej sieci niekoniecznie oznacza, że abonent jest jej użytkownikiem.

To może mieć znaczenie, szczególnie w przypadku, gdy dany operator oferuje tańsze połączenia w ramach swojej sieci. Na szczęście polscy operatorzy na swoich stronach internetowych zamieszczają aplikacje za pomocą których, po wpisaniu danego numeru telefonu, można sprawdzić czy należy on do sieci na która wskazuje prefiks.

Adresy przydatnych stron:
- Orange: http://www.orange.pl/portal/map/map/check_number

Klienci Plusa dodatkowo mogą sprawdzić czy numer należy do tej samej sieci wysyłając SMS-a pod numer 2609 w treści podając numer (np. 601234567) lub dzwoniąc na numer 605812609, pod którym dostępny jest automatyczny serwis głosowy.

Z kolei klienci Orange mogą dzwonić pod numer *555. W Erze przynależność numeru do sieci można sprawdzić także wysyłając SMS-a na numer 2001, w treści wpisując numer telefonu, który chcemy sprawdzić.

wjakiejsieci.pl
gsmcenter.pl/chkpnum.php


Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.