Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych

Plus , simplus , mixplus

Usługa "Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych" umożliwia abonentom nie przyjęcie połączenia przychodzącego z numeru nierozpoznanego. Po aktywacji usługi każde połączenie przychodzące które nie zostanie zaprezentowane własnym numerem nie zostanie zrealizowane, a abonent usługi nie będzie o tym fakcie poinformowany.

W przypadku włączenia przez abonenta usługi "Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych" storna wywołująca zostanie poinformowana o przyczynie nie zestawienia połączenia poprzez bezpłatną zapowiedź słowną.

Usługę można aktywować i deaktywować samodzielnie wykorzystując aplikację EBOK. Abonenci nie posiadający dostępu do aplikacji EBOK mogą aktywować i deaktywować usługę poprzez Konsultanta dzwoniąc pod numer 2601.

https://ssl.plusgsm.pl/ebok-web/basic/loginStep1.action

"
Plus kod 5 otrzymujesz wraz z pierwszą fakturą lub dzwoniąc pod numer 2601.
Abonenci Simplus, MixPlus lub Sami Swoi wpisują 4 ostatnie cyfry kodu PUK.
"

następnie "Pakiety i usługi" -> "Usługi" -> "Aktywuj usługę" -> "Blokowanie połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych"


Play

Numer osoby dzwoniącej nie będzie się wyświetlał, jeśli ma ona aktywną funkcję ukrywania numeru – CLIR.
Jeżeli włączysz usługę blokowania rozmów z numerów zastrzeżonych, automatycznie będziemy chronić Cię przed połączeniami przychodzącymi z takich numerów. Połączenie nie pojawi się na twoim telefonie, a dzwoniący usłyszy komunikat: „Abonent, którego numer wybrałeś nie przyjmuje połączeń z numerów zastrzeżonych. Jeżeli chcesz się z nim połączyć – włącz prezentację numeru.” oraz analogiczny komunikat w języku angielskim.

Usługa nie blokuje połączeń w których numer nie jest wyświetlany z innego powodu niż aktywna funkcja ukrywania numeru CLIR lub jest niepełny, nieprawdziwy, zamieniony.

Usługa nie działa w przypadku przekierowań bezwarunkowych oraz przekierowań podczas których użytkownik odbierający jest nieosiągalny.
Jeżeli nie masz włączonej usługi a otrzymasz połączenie z numeru zastrzeżonego, możesz je przerwać korzystając z funkcji odrzucenia/zakończenia połączenia dostępnej w każdym telefonie.

Aktywacja, dezaktywacja i sprawdzenie statusu usługi jest możliwe poprzez:
Krótkie kody

- aktywacja usługi *111*114*1#
- dezaktywacja usługi *111*114*2#
- sprawdzenie statusu *111*114*3#
- opis usługi *111*114*4#
Play 24 (w zakładce Usługi)
Biuro Obsługi Klienta
Salony

Usługa jest bezpłatna.

Wczoraj w komentarzach pojawiło się pytanie, czy wraz z włączeniem usługi ACR zostają również włączone jakieś inne usługi.

NIE. Usługa ACR jest włączana w ciągu 24 godzin od momentu aktywacji. W tym czasie część innych usług zmienia swój status widoczny w Play24 na „w trakcie realizacji”, jednak ich faktyczny status się nie zmienia. Jest to ograniczenie związane z platformą, na której działają usługi.

Po włączeniu ACR status aktywności usług wraca do poprzednio zdefiniowanego.
http://blogplay.pl/2010/11/acr-w-play-blokada-polaczen-z-numerow-zastrzezonych/


Era / T-mobile

http://www.t-mobile.pl/pl/biznes/stali_klienci/uslugi_dla_firm/polaczenia/blokowanie/blokada


Orange

orange na razie nie umożliwia takiej funkcji i trzeba sobie radzić w inny sposób:

http://simblog.pl/10-programow-do-blokowania-niechcianych-polaczen

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 License.